FIATFORUM.eu  

» Site Navigation
» General
 > Home
 > Forum
» FIAT Boards
» Service
 > Sell
 > Buy
 > Shop
» Paypal
PLEASE DONATE!

If you like FIATFORUM.eu, and would like to give something in return, please make a donation. Your donation will be used to pay for hosting service, domain & maintenance costs only!

THANK YOU!

Select your donation amount and then press the Donate button.

» Info
» Partners
Partner Site
Partner Site
Partner Site
» Clock
» Online Users: 65
1 members and 64 guests
autoholik
Most users ever online was 453, 12-04-2011 at 19:28.
Reply

Thread Tools Display Modes
(#1)
Old
coltik's Avatar
coltik Offline
Elite

Váha vzduchu... - 16-11-2006, 20:04
Nemáte někdo ponětí,co by měla dělat váha vzduchu po odpojení napájení?Motor 1,9Jtd 115PS zkoušel jsem ho vypojit a pořád stejný.Furt to jede uplně stejně.Jestli nemá třeba počítač načtený hodnoty z váhy a pak po odpojení to bere přímo od sebe.Je to snad poprvý u auta co jsem odpojil váhu vzduchu z napájení a jelo to stejně.Řešim totiž problém s tim,že mi auto od 2000-2600 ot/min ,když je v tahu,tak jakoby cuká..mam takový podezření na el.mag.ventil,co ovládá EGR...neměl by jste náhodou někdo ten el.mag.ventil??Díky

Fiat Grande Punto 1,416V Sport,Fiat Stilo 3D 1,9jtd dynamic
Reply With Quote
(#2)
Old
Honza's Avatar
Honza Offline
Insider

16-11-2006, 21:11
To cukání se mi taky projevuje.Jako by lehce škube motor.jako když dochází nafta,ale zatím jen někdy a tak to neřeším.Počkám,až něco "upadne" a potom to bude jistý.Takhle je to porád hledání,který mě už přestalo bavit.
Snad budeš mít víc trpělivosti.

Stilo 115 JTD 5D DYNAMIC
Reply With Quote
(#3)
Old
milan333's Avatar
milan333 Offline
Insider

17-11-2006, 15:18
Quote:
Originally Posted by coltik View Post
Nemáte někdo ponětí,co by měla dělat váha vzduchu po odpojení napájení?Motor 1,9Jtd 115PS zkoušel jsem ho vypojit a pořád stejný.Furt to jede uplně stejně.Jestli nemá třeba počítač načtený hodnoty z váhy a pak po odpojení to bere přímo od sebe.Je to snad poprvý u auta co jsem odpojil váhu vzduchu z napájení a jelo to stejně.Řešim totiž problém s tim,že mi auto od 2000-2600 ot/min ,když je v tahu,tak jakoby cuká..mam takový podezření na el.mag.ventil,co ovládá EGR...neměl by jste náhodou někdo ten el.mag.ventil??Díky

Vaha vzduchu mi odesla po 120tkm na Puntu II 80 JTD a projevilo zmrazenim vykonu na 3000 ot/min.Mezi 2000-3000 znatelny narust a potom nic.Max. 140km/h a motor nesel vytocit ani na volnobeh.Vypsalo to i zavadu do pamneti RJ.Na ten ventil se zeptej na www.fiatdily.cz, ale zkus ho nejdrive vycistit,pokud jezdis hodne ve meste,tak se casto zas....Nekdo tady drive psal ze jezdil s odpojenym EGR ventilem a ze to jezdilo uplne stejne,jen se zhorsily emise.Zni to docela logicky.Ja bych se nejdrive podival na tu vahu vzduchu,maji zivotnost kolem 100tkm a casto odchazeji po havarii,jsou nachylne na otresy.Me stala original 6500 Kc.Na srotaku se necha sehnat za 3000, ale to jen pokud uvazujes o brzkem prodeji.Hodne stesti.

Stilo 115 JTD 3+5dv
Reply With Quote
(#4)
Old
Marek76's Avatar
Marek76 Offline
Insider

Váha - 19-11-2006, 21:14
Ahoj, a nepřemýšlel jsi o špatné váze vzduchu? Já jí mám taky špatnou ale tohle mi nedělá. Má mít hodnotu cca 280 průtoku vzduchu, dobrý je tak +- 50. Já mám 490. Docela mi to kouří když to zašlápnu. Zatím to neřeším, nestojí to zrovna málo. Cca 3500Kč.

Stilo JTD
Reply With Quote
(#5)
Old
coltik's Avatar
coltik Offline
Elite

23-11-2006, 14:18
Quote:
Originally Posted by Marek76 View Post
Ahoj, a nepřemýšlel jsi o špatné váze vzduchu? Já jí mám taky špatnou ale tohle mi nedělá. Má mít hodnotu cca 280 průtoku vzduchu, dobrý je tak +- 50. Já mám 490. Docela mi to kouří když to zašlápnu. Zatím to neřeším, nestojí to zrovna málo. Cca 3500Kč.

čau,tu hodnotu cca 280 průtoku vzduchu máš zjištěnou od koho?Jestli se nemýlim,tak je to hodnota odporu,že?Já jsem to měřil mezi prvním a posledním pinem a ukatovalo to nějakých 330.Takže by to mělo být asi v poho,že?Ale to cukání je pořád stejný.Už jsem koupil i novej el.mag.ventil,ale dělá to pořád.Sice to teď jede víc,jelikož byl tamten vadnej,ale pořád mezi 2000ot.-3000ot. to škube,jako kdyby si to odfukovalo turbo.Dělá to při tom ten typickej zvuk od turbíny....tss....tss....tss ) Kdo poradííí co s tim,jsem už z toho fakt na větvi!!

Reply With Quote
(#6)
Old
Polama's Avatar
Polama Offline
Amateur

Re.: - 24-11-2006, 12:17
Chci se zeptat dělá ti to po celou dobu jízdy nebo jen po rozjetí? Já totiž cítím mírné škubání asi jen prvních 50m a jenom když je motor studený pak to přestane a vše je OK, tak nevím jestli to mám začít nějak řešit nebo to je normální

Stilo 3D 1.6 16V - 04´- silver
Reply With Quote
(#7)
Old
coltik's Avatar
coltik Offline
Elite

24-11-2006, 14:37
čau,dělá mi to studený i ohřátý a to pokaždý,když se dostanu na to rozmezí otáček...

Reply With Quote
(#8)
Old
tom66 Offline
Amateur

Váha vzduchu - 24-11-2006, 15:08
Zkusil bych několik jednoduchých věcí:
1. Odpojil bych napájení EGR ventilu ( Jedná se o velký elektroventil, který přepouští část výfukových plynů do sání. Je umístěný pod plastovým krytem motoru. POZOR !! Nikdy se nesmí odpojit elektroventil ovládání geometrie turba. Ten se nachází v motorovém prostoru napravo dole od chladiče. Pokud se tento ventil odpojí, tak to zaregistruje řídící jednotka a přejde do nouzového režimu, ze kterého ji dostanou jedině v servisu pomocí Examineru ).
2. Vymontoval a vyčistil bych čidlo tlaku v sání. Je namontované na hliníkovém odlitku sacího potrubí ( pod plastovým krytem motoru, v podstatě vedle EGR ventilu ). Toto čidlo bývá zanesené sazemi ( které přicházejí přes EGR ) a to může způsobovat cukání motoru. Čidlo je možné velmi lehce vyprat v benzinu.

Pokud se nacházíš někde v okolí Prahy, tak se můžeme sejít a vyzkoušet něco. V podstatě jsem s touto závadou také několikrát bojoval...

Oct 2.0 TDI, Stilo 3D 1.9 JTD, Croma 2.2 Automat
Reply With Quote
(#9)
Old
coltik's Avatar
coltik Offline
Elite

24-11-2006, 19:26
Quote:
Originally Posted by tom66 View Post
Zkusil bych několik jednoduchých věcí:
1. Odpojil bych napájení EGR ventilu ( Jedná se o velký elektroventil, který přepouští část výfukových plynů do sání. Je umístěný pod plastovým krytem motoru. POZOR !! Nikdy se nesmí odpojit elektroventil ovládání geometrie turba. Ten se nachází v motorovém prostoru napravo dole od chladiče. Pokud se tento ventil odpojí, tak to zaregistruje řídící jednotka a přejde do nouzového režimu, ze kterého ji dostanou jedině v servisu pomocí Examineru ).
2. Vymontoval a vyčistil bych čidlo tlaku v sání. Je namontované na hliníkovém odlitku sacího potrubí ( pod plastovým krytem motoru, v podstatě vedle EGR ventilu ). Toto čidlo bývá zanesené sazemi ( které přicházejí přes EGR ) a to může způsobovat cukání motoru. Čidlo je možné velmi lehce vyprat v benzinu.

Pokud se nacházíš někde v okolí Prahy, tak se můžeme sejít a vyzkoušet něco. V podstatě jsem s touto závadou také několikrát bojoval...

tak jsem to před chvílej konečně zprovoznil...přesně jak řikáš,tak se stalo.Odpojil jsem napájení EGR a už to necukalo zítra to rozdělám a zkusim vyčistit a i to čidlo....jen jsem to chtěl sem napsat a koukám,že mě radíš přesně to co jsem dneska zkusil....

Reply With Quote
(#10)
Old
coltik's Avatar
coltik Offline
Elite

24-11-2006, 19:34
jo a ještě k tomu el.mag.ventilu.Ten jsem měl už několikrát odpojenej,je pravda že to přešlo do nouzáku,ale po zapojení vše fungovalo Asi záleží na kusu..

Reply With Quote
(#11)
Old
tom66 Offline
Amateur

Egr - 24-11-2006, 21:09
Princip fungování EGR je dost stupidní. Při malém zatížení motoru ( a tedy i předpokládaném nižším tlaku v sání než ve výfuku ) se po každých cca
2 sec. otevře asi na 1 sec. EGR a část plynů z výfuku jde do sání. Při akceleraci je v sání ( vlivem práce turba ) větší tlak než ve výfuku - EGR v tomto režimu nemá otevírat. Pokud čidlo tlaku měří špatně, tak se stane, že systém otevře EGR a v sání poklesne tlak a dochází k cukání. Bývá to i slyšet jako "odfouknutí".
Pokud nepomůže vyčištění čidla tlaku, tak si z toho nic nedělej. Doporučoval bych znovu zapojit EGR ( ať si řídící jednotka myslí, že je vše OK ) a vyrobit záslepku na přírubu, kde je vývod z EGR do sání. Je potřeba ji ale udělat z nějakého plechu, který nekoroduje. Já jsem první záslepku udělal z krabičky od sardinek a po měsíci mi ji motor "sežral". Když jsem to rozdělal, tak jsem zjistil, že ze záslepky se stalo těsnění. Kus plechu velikosti a tvaru 5 Kč se prostě ztratil - část musela proletět motorem :-). Nic jsem ale nepoznal. Druhou záslepku jsem udělal z tlustšího ocelového plechu a po třech týdnech byla na krajích prorezavělá. Třetí jsem už vyrobil z hliníku a mám ji dodnes.

Oct 2.0 TDI, Stilo 3D 1.9 JTD, Croma 2.2 Automat

Last edited by tom66 : 24-11-2006 at 21:12.
Reply With Quote
(#12)
Old
coltik's Avatar
coltik Offline
Elite

25-11-2006, 13:59
No nechal jsem to odpojený,ale asi to ukazuje vyšší spotřebu.Je oklamanej počítač nebo se spotřeba opravdu zvedla?Dneska pujde Stiloušek do světa,takže bude sloužit jinému pánovi.Ale díky za rady,jsou k nezaplacení,už se vidim jak to aplikuju i na jiných autech

Reply With Quote
(#13)
Old
milan333's Avatar
milan333 Offline
Insider

25-11-2006, 15:25
Quote:
No nechal jsem to odpojený,ale asi to ukazuje vyšší spotřebu.Je oklamanej počítač nebo se spotřeba opravdu zvedla?Dneska pujde Stiloušek do světa,takže bude sloužit jinému pánovi.Ale díky za rady,jsou k nezaplacení,už se vidim jak to aplikuju i na jiných autech
Takze tady bude stejny problem za par dni resit nekdo jiny.

Stilo 115 JTD 3+5dv
Reply With Quote
(#14)
Old
coltik's Avatar
coltik Offline
Elite

25-11-2006, 16:15
to snad ne...co psal tom66 jsem mu vytisknul,takže si to dá dokupy sám.

Reply With Quote
(#15)
Old
milan333's Avatar
milan333 Offline
Insider

26-11-2006, 04:41
Quote:
to snad ne...co psal tom66 jsem mu vytisknul,takže si to dá dokupy sám.
O tom jsem ani chvilku nepochyboval, ale kdyz uz vam do toho zasahuji, bych mel na Toma 66 dotaz. Predpokladam z textu, ze jezdi s odpojenym EGR ventilem, coz bude pro motor urcite lepsi,ciste sani,mozna i malinko vetsi vykon, ale co emise? Projde auto emisemi?

Stilo 115 JTD 3+5dv
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules