FIATFORUM.eu  

» Site Navigation
» General
 > Home
 > Forum
» FIAT Boards
» Service
 > Sell
 > Buy
 > Shop
» Paypal
PLEASE DONATE!

If you like FIATFORUM.eu, and would like to give something in return, please make a donation. Your donation will be used to pay for hosting service, domain & maintenance costs only!

THANK YOU!

Select your donation amount and then press the Donate button.

» Info
» Partners
Partner Site
Partner Site
Partner Site
» Clock
» Online Users: 46
4 members and 42 guests
Jefri, romanfmw, titus123, tomik
Most users ever online was 453, 12-04-2011 at 19:28.
Reply

Thread Tools Display Modes
(#1)
Old
cumul Offline
Newbie

Rozvodovy Remen - 20-01-2009, 21:11
Co sa stane ked roztrhne rozvodovy remen.Ake to ma nasledky?

FIAT STILO 1,9JTD
Reply With Quote
(#2)
Old
FANDAK Offline
Newbie

20-01-2009, 21:21
No to snad vůbec ani nežertovat!

Jak kdy:Nemusí se stát i třeba nic ale může to jít kompletně do hajzlu.
Od ventilů,rozvodů,pístu atd. prostě jedno velký KO!

Od koupi se má právě toto když někdo neví kdy byly rozvody dělaný udělat právě výměna roz.řemen+kladky+pumpa a je klid a jistota.

FIAT Stilo Multi Wagon 1,9 JTD 85 kW / 115 PS r.v.:2003
Reply With Quote
(#3)
Old
davecv Offline
Newbie

.... - 20-01-2009, 22:45
U Stila se maji menit rozvody ve 120tis. ,ze ?

Fiat Stilo
Reply With Quote
(#4)
Old
FANDAK Offline
Newbie

20-01-2009, 23:04
Ano přesně tak.
Je to z návodu KM předpis.

FIAT Stilo Multi Wagon 1,9 JTD 85 kW / 115 PS r.v.:2003
Reply With Quote
(#5)
Old
Dunlop's Avatar
Dunlop Offline
Administrator

21-01-2009, 08:26
A nebo po 5 letech. A při koupi ojetého auta vždy.

Skoda Superb Combi 2.0 TDI Elegance (2013) + Stilo 5D 1.2 Active, 2003 (15" ALU, Verde Cristallo) Ex: Stilo 1.6 3D (2003, black), Brava 1.6 SX, 1997 (grey metallic)
Reply With Quote
(#6)
Old
kido Offline
Amateur

21-01-2009, 21:28
Quote:
Originally Posted by Dunlop View Post
A nebo po 5 letech. A při koupi ojetého auta vždy.
Tak tych 5 rokov je uz najvyssi cas.... Ja som ho presvihol o pol roka a dopadol som na p... . Viac v AUTO DEAD. Ale dnes som si bol po mesiaci pre auticko a menili mi vsetky ventili + rovody a vodnu pumpu, klinovy remen, naplnenie klimi, vymena oleja a sviecok, konrtola brzd a oleja v prevodovka. Cena aj s robotou 1300 eur (39000 sk).

fiat stilo 1.8 16V
Reply With Quote
(#7)
Old
cumul Offline
Newbie

23-01-2009, 10:53
Quote:
Originally Posted by kido View Post
Tak tych 5 rokov je uz najvyssi cas.... Ja som ho presvihol o pol roka a dopadol som na p... . Viac v AUTO DEAD. Ale dnes som si bol po mesiaci pre auticko a menili mi vsetky ventili + rovody a vodnu pumpu, klinovy remen, naplnenie klimi, vymena oleja a sviecok, konrtola brzd a oleja v prevodovka. Cena aj s robotou 1300 eur (39000 sk).

a kolko si mal na tachaci km ?

FIAT STILO 1,9JTD
Reply With Quote
(#8)
Old
kido Offline
Amateur

23-01-2009, 20:19
Quote:
Originally Posted by cumul View Post
a kolko si mal na tachaci km ?
cca 97500 km

fiat stilo 1.8 16V
Reply With Quote
(#9)
Old
dushko Offline
Newbie

02-02-2009, 20:12
Quote:
Originally Posted by cumul View Post
Co sa stane ked roztrhne rozvodovy remen.Ake to ma nasledky?
Tak to Ti viem celkom presne povedať. Mesiac pred vianocami sa to podarilo. K predpísanej výmene mi chýbalo ešte 25000 km. Bolo treba meniť všetkých 16 ventilov aj s vodítkami, napínaciu a vodiacu kladku, tesnenia, a samozrejme kopu ďalších srandičiek okolo toho a prekrúžkovať. Celá táto sranda ma vyšla na 35 000 a aby toho náhodou nebolo málo pokazil sa mi aj variátor. Aj s opravou - 7500 Sk. Všetci mechanici mi po tomto vraveli, že ak kupujem z druhej ruky, nech na tachometri čokoľvek, remeň treba vymeniť. Kiežby mi to povedali o mesiac skôr.

Fiat Stilo MW 1,8
Reply With Quote
(#10)
Old
kido Offline
Amateur

03-02-2009, 16:21
Quote:
Originally Posted by dushko View Post
Tak to Ti viem celkom presne povedať. Mesiac pred vianocami sa to podarilo. K predpísanej výmene mi chýbalo ešte 25000 km. Bolo treba meniť všetkých 16 ventilov aj s vodítkami, napínaciu a vodiacu kladku, tesnenia, a samozrejme kopu ďalších srandičiek okolo toho a prekrúžkovať. Celá táto sranda ma vyšla na 35 000 a aby toho náhodou nebolo málo pokazil sa mi aj variátor. Aj s opravou - 7500 Sk. Všetci mechanici mi po tomto vraveli, že ak kupujem z druhej ruky, nech na tachometri čokoľvek, remeň treba vymeniť. Kiežby mi to povedali o mesiac skôr.
A co to robilo,alebo nerobilo s tym pokazenym variatorom? A ako si na to prisiel,ze je pokazeny?

fiat stilo 1.8 16V
Reply With Quote
(#11)
Old
dushko Offline
Newbie

03-02-2009, 19:08
Quote:
A co to robilo,alebo nerobilo s tym pokazenym variatorom? A ako si na to prisiel,ze je pokazeny?

To, že variátor nie je v poriadku sa prejavuje klepotavým zvukom motora. Všetci si mysleli, že mám diesel a boli prekvapení keď som im povedal, že je to benziňák. Podľa automechanikov sa to ešte môže prejavovať aj kolísaním otáčok. Ale tento problém som ja nemal. Potom auto prestalo ťahať. Nemalo skoro žiadny výkon. 133 koňový motor mal problém vôbec pohnúť sa. No a nakoniec sa mi ten variátor rozpadol. Našťastie pri malých otáčkach.

Fiat Stilo MW 1,8
Reply With Quote
(#12)
Old
kido Offline
Amateur

04-02-2009, 08:01
Quote:
To, že variátor nie je v poriadku sa prejavuje klepotavým zvukom motora. Všetci si mysleli, že mám diesel a boli prekvapení keď som im povedal, že je to benziňák. Podľa automechanikov sa to ešte môže prejavovať aj kolísaním otáčok. Ale tento problém som ja nemal. Potom auto prestalo ťahať. Nemalo skoro žiadny výkon. 133 koňový motor mal problém vôbec pohnúť sa. No a nakoniec sa mi ten variátor rozpadol. Našťastie pri malých otáčkach.
Tak po vymene variatora sa auto sprava ako pred tym,alebo je to lepsie (zivsie)? Ten dieslovy zvuk si mal iba pri starte studeneho motora,alebo aj ked si mal teply motor.A co sa tyka toho vykonu, tak mne sa tiez niekedy zda byt take lenive to auto,ale to je asi ze uz som si na ten vykon zvykol, alebo zeby tiez pomaly odchadzal ten variator? Kde ti to menili vo fiate,alebo v inom servise? Lebo samotny variator v DUNAUTE v DS mi povedali,ze stoji 200eur. Takze neviem kolko by bola robota,ale tych 7500sk je asi dobra cena co si ty platil. Mne sa podobne ako tebe dodrbali rozvody a ventili, ale ked som sa pytal na ten variator tak nevedeli o com hovorim. Tak som im doniesol schemu kde a co to vlastne je a povedali mi ,ze je to tam asi dako nalisovane a oni by to nevedeli vymenit. Mebol som vo fiat servise.

fiat stilo 1.8 16V
Reply With Quote
(#13)
Old
dushko Offline
Newbie

04-02-2009, 17:23
Quote:
Tak po vymene variatora sa auto sprava ako pred tym,alebo je to lepsie (zivsie)? Ten dieslovy zvuk si mal iba pri starte studeneho motora,alebo aj ked si mal teply motor.A co sa tyka toho vykonu, tak mne sa tiez niekedy zda byt take lenive to auto,ale to je asi ze uz som si na ten vykon zvykol, alebo zeby tiez pomaly odchadzal ten variator? Kde ti to menili vo fiate,alebo v inom servise? Lebo samotny variator v DUNAUTE v DS mi povedali,ze stoji 200eur. Takze neviem kolko by bola robota,ale tych 7500sk je asi dobra cena co si ty platil. Mne sa podobne ako tebe dodrbali rozvody a ventili, ale ked som sa pytal na ten variator tak nevedeli o com hovorim. Tak som im doniesol schemu kde a co to vlastne je a povedali mi ,ze je to tam asi dako nalisovane a oni by to nevedeli vymenit. Mebol som vo fiat servise.

Ten klepotavý zvuk tam bol stále, ale pri studenom motore bol intenzívnejší. A čo sa týka výkonu, samozrejme že je auto živšie. Nechcem ho ešte moc preháňať nakoľko sa na tom motore dosť robilo, v podstate mám urobenú GO motora, ale ten výkon je badateľne vyšší. Cena variátora, odborne sa to volá "Variabilné ovládanie ventilov" alebo VVA, stojí vo fiate 200 EUR, ibaže oprava by bola asi drahšia. Mne to menili v servise, kde mi opravovali auto, keď sa mi roztrhol rozv. remeň. Výmena VVA vraj nie je jednoduchá. K nastaveniu je potrebný akýsi prípravok, ktorý majú bežne asi len vo Fiate. Oni si ho niekde požičali. No a čo sa týka ceny, mesiac predtým som im tam nechal 40 000, tak to možno zohladnili. Neviem.

Fiat Stilo MW 1,8
Reply With Quote
(#14)
Old
kido Offline
Amateur

04-02-2009, 18:55
Quote:
Ten klepotavý zvuk tam bol stále, ale pri studenom motore bol intenzívnejší. A čo sa týka výkonu, samozrejme že je auto živšie. Nechcem ho ešte moc preháňať nakoľko sa na tom motore dosť robilo, v podstate mám urobenú GO motora, ale ten výkon je badateľne vyšší. Cena variátora, odborne sa to volá "Variabilné ovládanie ventilov" alebo VVA, stojí vo fiate 200 EUR, ibaže oprava by bola asi drahšia. Mne to menili v servise, kde mi opravovali auto, keď sa mi roztrhol rozv. remeň. Výmena VVA vraj nie je jednoduchá. K nastaveniu je potrebný akýsi prípravok, ktorý majú bežne asi len vo Fiate. Oni si ho niekde požičali. No a čo sa týka ceny, mesiac predtým som im tam nechal 40 000, tak to možno zohladnili. Neviem.
Tak mne to robi iba ked je prvy ranny start,alebo po robote po 8-mych hodinach. Ked je teply motor,tak bezi pekne po tichucky. Po vymene rozvodov a atd je to sepot kvetin... Keby som mal moznost porovnat to s druhym stilom 1,8-ckou aky je rozdiel,bol by som mozno mudrejsi.... Musim sa ist niekedy pozriet do AAAAUTO, alebo DAREXU a ak budu mat stilo,tak si urobit skusobnu jazdu.

fiat stilo 1.8 16V
Reply With Quote
(#15)
Old
cumul Offline
Newbie

Rozvod - 11-02-2009, 15:29
Tak som sa v nedelu rozhodol,ze dam vymenit rozvod a v utorok naobed to bolo spravene.Chlap mi vymenil remen,kladky,vodnu pumpu cena celkom 220 EUR. Ked som pozeral na ten vymeneny remen tak vyzeral ako fungl novy.Na tachaci mam 90 100 km. Podla mna by vydrzal este minimalne 20 tis.km.Ale clovek nikdy nevie.Dal som to vymenit potom ako som si precital prispevky tu na fore co ma moze eventualne cakat....

FIAT STILO 1,9JTD
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules